HABERLER

SPOR KAMUOYUNA DUYURU

SPOR KAMUOYUNA DUYURU
26.12.2020

Son oynanan Adanaspor maçında 6 yabancı oynatılması sonucunda, takımımız 3-0 hükmen mağlup sayılmıştır.

Kamuoyunda, 6 yabancı oyuncunun oynatılmasından Yardımcı Antrenör Orhan Terzi sorumlu tutulmuş gibi bir algı oluşturulmuştur. Fakat işin aslı şudur ki; Orhan Terzi haddini aşan sözler sarf etmiş ve bunun sonucunda kendisi ile yollarımız ayrılmıştır.

Konu ile ilgili maçın hemen ardından yardımcı antrenörümüz Mehmet Ali Beşel, 6 yabancı oyuncunun sahaya sürülmesi hususunda hatanın kendisi tarafından yapıldığını dile getirerek istifasını yönetimimize sunmuş fakat yönetimimiz bu hatanın sehven yapıldığı konusunu göz önünde bulundurarak, yardımcı antrenörümüz Mehmet Ali Beşel’in istifasını kabul etmemiştir.

Böylesi bir olaydan sonra sanki futbolcularımız hiçbir şekilde para alamıyorlar algısı oluşturulmaya çalışılmış, akabinde futbolcumuz Sikiru tek taraflı ödemelerden kaynaklı bir problemden ötürü takımımızdan ayrılmış algısı yaratılmıştır.  

Kulübümüz tarafından 2020-2021 sezonu içerisinde futbolcularımıza garanti ücretlerinin %60 ila %80 oranlarında ödemeleri yapılmıştır. Yine bugün futbolcularımıza garanti ücret ve maaş olarak toplam 400.000 TL ödeme yapılmıştır. Üstelik bu ödemelerin Bein Sport’un ödeme yapmadığı dönemlerde yapılmış olması yönetimimiz açısından oldukça olumlu bir gelişmedir.

Oyuncumuz Sikiru, sözleşmesini tek taraflı fesih etmesinin ardından yapmış olduğu bu hatasını anlamış avukatı aracılığı ile kulübümüzle anlaşma zemini aramıştır. Oyuncumuzun avukatı ile yönetim kurulumuzun karşılıklı yaptığı görüşmeler sonucunda, oyuncumuz Sikiru kulübümüze 40.000 TL ücret ödemiş aynı zamanda 150.000 TL’lik alacağını bırakarak karşılıklı sulh protokolü imzalamıştır. Bu uzlaşmada hem kulübümüz hem de oyuncumuz kazanmıştır.

Yaşanan süreçte bizim bu olaylar zincirinde ön gördüğümüz mesele, bir antrenörün görevine son verilmesi veya futbolcuya para ödenmemesi değildir.

1942 yılında kurulan Kulübümüzün içerisindeki İrlandalılar dün olduğu gibi bugünde, yarında Bizans oyunları ile hainlik ederek Kulübümüzü yıpratmaya çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir.

Menemen Spor Kulübü olarak dünde, bugünde, yarında içimizdeki İrlandalılara geçit vermedik, vermeyeceğiz.

Tüm spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Menemen Spor Kulübü